Rhodes State College Spring Graduates Announced

Posted on June 9, 2020

LIMA, Ohio (June 8, 2020) РThe following graduates received their Associate’s degrees from Rhodes State College following spring semester 2020:

Ada

Brittney Morgan Archer Nursing
Makayla Lane Callahan Paralegal/Legal Assisting
Taylor Allan Ross Clum Human Resource
Alexandria Jo Luhta Web/Computer Programming
Weston Lee Robinson Mechanical Engineering Technology
Brittney Morgan Archer Nursing
Alexandria Jo Luhta Web/Computer Programming
Weston Lee Robinson Mechanical Engineering Technology
Brittney Morgan Archer Nursing

Alger
Hannah Rose Compton Radiographic Imaging

Allen East
Courtney Eleanore Harris Human Service

Anna
Andrew David Amsden Physical Therapist Assistant
Payton Jean Delafuente Nursing
Chloe Margaret Spence Medical Assisting

Arlington
Courtney Ann Stoltz Dental Hygiene

Ayersville
Trenton Jacob Sickles Nursing

Bad Axe, MI
Christen Nicole McLeod Nursing

Bellbrook
Erica Jane Cavey Respiratory Care

Belle Center
Linsey Michelle Downing Associate of Arts

Bellefontaine
Audrey Nichole Defibaugh Law Enforcement
Nathan Michael Giesman Electronic Engineering Technology with honors
Haleigh Nichole Stafford Physical Therapist Assistant
Kevin Bradley Allen Ward Business Administration and Human Resource with honors
Michaela Nicole Wasson Early Childhood Education
Braden Allen Jacobs Law Enforcement

Bluffton
Juan Mateo Bonifaz Nursing
Brooke Erin Koontz Associate of Science with honors
Alicia Joan Schmutz Nursing
Andie Marie Schmutz Nursing
Robert Dean Wesley Marshall Network Security

Botkins
Nicole Frances Cummins Radiographic Imaging

Bowling Green
Lynsey Carol Zuhlsdorf Dental Hygiene

Bryan
Cassandra Ann Lawson Nursing

Bucyrus
Jamie Lynn Cramer Dental Hygiene with honors
ChayLinn Paulinea Hildreth Human Service

Celina
Lydia Jane Cron Physical Therapist Assistant
Maria Sue Donovan Nursing
Katherine Lee Faurot Nursing
Kayli Nicol Fledderjohann Nursing
Ashley Darnelle Germann Nursing
Justine Marie Gonzalez Nursing
Stephanie Michelle Green Human Resource with honors
Christina Grace Gross Dental Hygiene
Kendal Renee Helmlinger Nursing
Emma Louise Littin Business Administration
Ella Genevieve Olding Accounting
Mackenzie Jo Shaffer Respiratory Care
Allison Laura Yaney Nursing

Cloverdale
Jacob Joseph Williams Electronic Engineering Technology

Coldwater
Kelly Jo Clevenger Nursing
Aundrea Renee Kruse Nursing
Corrine Joyce Melton Nursing
Rachel Mary Reed Radiographic Imaging
Tyler Alan Wilder Manufacturing Engineering Technology with honors

Columbus
Ahmed Abdi Yussuf Respiratory Care
Caitlin Marie Miller Human Resource with honors

Columbus Grove
Brooke Nicole Clymer Human Resource with honors
Luzmaria Ricarda Flores Nursing
Noah James Oglesbee Electronic Engineering Technology
Brandon Austin Butterfield Associate of Science
Candace Marie Downing Nursing with honors
Alyssa Marie Geckle Early Childhood Education with honors
Kirby Allen Halker Business Administration with honors
Noah James Oglesbee Electronic Engineering Technology
Brittany Marie Rieman Early Childhood Education with honors
Adrienne Nicole Spencer Nursing
Brittany Marie Rieman Early Childhood Education with honors
Adrienne Nicole Spencer Nursing

Continental
Ashley Nicole Kindilien Occupational Therapy Assistant
Matthew James Good Business Administration with honors
Sheila Ann Rhees Nursing

Convoy
Samantha Joan Moser Nursing with honors
Samantha Joan Moser Nursing with honors
Meghan Renee Sherman Human Resource

Corry, PA
Nola E Pilling Nursing

Cridersville
Zackary Steven Golliday Nursing
Stacy Jean Mast Respiratory Care
Tracy Ann Sharrits Human Resource

Dayton
Taylor Makenzie Beasley Occupational Therapy Assistant
Taylor N Best Occupational Therapy Assistant

Defiance
Debra Kay Leatherman Nursing
Elizabeth Anne Zeller Nursing

Delphos
Amanda Marie Boberg Nursing
Mackenzie Hunter Harvey Nursing
Taylor Logan Hesseling Nursing
Mykenah Jo Jackson Executive Administrative Assistant with honors
Kristina Renee Jettinghoff Nursing
Baylee Nicole Lindeman Executive Administrative Assistant
Delphos Continued
Katelyn Danielle Metcalfe Business Admin
Justin M Moenter Corrections with honors
Zoey Nikole Porter Nursing
Kaitlyn Paige Schwieterman Dental Hygiene
Sophia Christine Thompson Nursing
Donavon Craig Catlett Business Administration

Elida
Jennifer M Anders Physical Therapist Assistant
Isaac Stephen Hatfield Mechanical Engineering Technology with honors
Kyle David Hawkey Manufacturing Engineering Technology
Taylor Alexandria Kervin Medical Assisting
Keagan B Layman Web/Computer Programming with honors
Sydney Kathleen Morton Associate of Arts
Natalee Rose Patton Nursing
Ceandra Ginae Shanice Thurmond Corrections
Nicolette Elizabeth Wuest Early Childhood Education

Elva Beach, HI
Dianne Cadiente Crisostomo Nursing

Findlay
Viktoria Ann Harter Dental Hygiene with honors
Michele Elizabeth Kuhlman Nursing
Cheyanne Renee Ogborn Nursing

Forest
Anna Marie Vogel Nursing

Fort Jennings
Jordan Jacob Neidert Manufacturing Engineering Technology
Abby Marie Von Sossan Nursing
Jessica Lynn Young Nursing

Fort Loramie
Tracy Ann DeLoye Human Resource
Suzanne Loretta Garrett Nursing
Cecily Lynn Keller Dental Hygiene

Fort Recovery
Claire Margaret Metzger Digital Media Technology with honors
Davis Alan Will Physical Therapist Assistant
Claire Margaret Metzger Digital Media Technology with honors

Fort Wayne, IN
Natalie Jane Okleshen Occupational Therapy Assistant

Galion
Christian Faith Landin Dental Hygiene

Greenville
Serena Lynn Stastny Dental Hygiene

Grover Hill
Katie Lee Stammen Nursing

Harrod
Abbey Lynn Fry Nursing
Jennifer Helen Gardner Nursing
Jacob Kinsey Helser Manufacturing Engineering Technology
Brent Arthur Wilson Electronic Engineering Technology

Hoagland, IN
Regan Olivia Ray Occupational Therapy Assistant

Holgate
Jack Andrew Clady Physical Therapist Assistant
Bailey James Hohenberger Physical Therapist Assistant

Houston
Macey Renay Stang Nursing

Huntsville
Jalon Charles Tuttle Human Resource with honors

Indian Lake
Joshua Thomas Livingston Medical Administrative Assistant

Kalida
Summer Nicole Holtkamp Nursing
Christy Ann Kleman Nursing
Westin Donald Basinger Physical Therapist Assistant
Lucas Robert Gerding Manufacturing Engineering Technology
Christy Ann Kleman Nursing
Abby Marie Langhals Nursing
Jenna Marie Siefker Respiratory Care

Kenton
Sydney M Bolling Respiratory Care
Hannah Elizabeth Buerger Nursing
Jaylin Michelle Kalb Human Service
Kuert Michael Lautenschlager Nursing
Jeremy Michael Petty Business Administration with honors
Jenna Anne Rodenberger Nursing
Sydney Eileen Schlinglof Nursing
Adrian Joseph Sorgen Manufacturing Engineering Technology
Shay Briana Sams Nursing

Leipsic
Chase James Dunham Manufacturing Engineering Technology with honors
Hunter David Meyer Marketing
Hunter Riley Morman Manufacturing Engineering Technology with honors
Lexi Nicole Creamer Physical Therapist Assistant
Brianda Garcia Business Administration
Tonia Elizabeth Lomeli Nursing
Mikaylie Dawn Morman Human Resource
Nickolas Dale Schey Respiratory Care

Lewistown
Hannah Mae Schmerge Medical Assisting

Lima
Madison Julie Ann Hammond Radiographic Imaging
Nathan Scot Aller Electronic Engineering Technology
Austin Albert Baker Manufacturing Engineering Technology
Kaitlynn Marie Beery Radiographic Imaging
Alexandria Elizabeth Bilikha Human Service
Cassie Leigh Biss Nursing
Tiyu Juanita Marie Blevins Law Enforcement
Trey Christopher Burnett Electronic Engineering Technology
Adam Jacob Carver Manufacturing Engineering Technology with honors
Lynn Clay Jr Nursing
Brandi Kae Clementz Accounting with honors
Dustin Keith Conrad Mechanical Engineering Technology
Kathleen Mary Corey Business Administration
Bailey Cherie Counts Nursing
Nolan Eugene Cox Mechanical Engineering Technology
Marshall Ross Craig Manufacturing Engineering Technology
Rachael Quinn Davisson Radiographic Imaging
Catherine Rose DeVita Human Service
Susannah Joy Dunlap Physical Therapist Assistant with honors
Jacqlyn Arlene Fitzgerald Nursing
Raiya Marie Flores Nursing
Sarah Michelle Golliday Nursing
William Dean Greeley Electronic Engineering Technology
Melissa Maureen Griesdorn Executive Administrative Assistant with honors
Amanda Marie Harris Business Administration
Dakota Keith Hollar Manufacturing Engineering Technology with honors
Shalamar Evette Howell Nursing
Caitlin Alexandra Huffer Nursing
Lauren Taylor Huysman Human Service with honors
LaKendra Noel Jackson Human Service
Taylor Cristine Jenner Radiographic Imaging
Michael Vincent Kich Web/Computer Programming with honors
Julie Ann Klingler Associate of Arts
Kathleen Ann Krier Executive Administration Assistant
Stephanie Marie Kritzell Nursing
Nicole Marie Long Nursing
Lindsay Raelene McCoy Nursing
Dylan Paul Mohr Law Enforcement
Lima Continued
Mariah Joan Painter Associate of Science
Bryce Raymond Dennis Perkins Manufacturing Engineering Technology with honors
Heather Nicole Regula Nursing
Lori Ellen Rickett Business Administration
Alexa Lea Roberts Dental Hygiene
Candace Leigh Roberts Nursing
Emily Renee Rodenberger Nursing
Alyson Taylor Roznowski Nursing
Katlynne Marie Sanders Network Security
Rory James Scott Nursing
Joseph Lee Sexton Jr Business Administration
Brant Nushum Shears Human Resource
April Marie Stolzenburg Business Management
Brady Alan Sweeny Concrete Technology with honors
Shelby Sierra Taylor Nursing
Katherine Margaret Van Dyke Dental Hygiene
Rachel Yvonne Walter Business Administration
Erica L Warner Nursing
Kaylee Renae Williams Occupational Therapy Assistant
Logan Gunner Williams Advanced Manufacturing Technology with honors
Sherry J Yoxtheimer Business Administration with honors
Shazam Zafar Web/Computer Programming with honors

Lisbon
Brittany Ann Kolbus Nursing

Maplewood
Hannah Marie Gold Digital Media Technology with honors

Maria Stein
Marah Christine Moeller Radiographic Imaging

Marion
Brooke Ann Flickinger Paralegal/Legal Assisting with honors

McComb
Alisa Dianna Camden Respiratory Care
Cameryn Marie Clark Medical Administrative Assistant
Caelie R Reed Nursing
Caden John Schroeder Manufacturing Engineering Technology with honors

Miller City
Nicole Linsay Warnimont Human Resource with honors

Minster
Ashley Leigh Bower Radiographic Imaging
Hannah Josephine Barga Business Administration with honors
Ashley Leigh Bower Radiographic Imaging

Mount Blanchard
Alyssa Ann Gleisner Nursing
Evan Keith McKee Manufacturing Engineering Technology with honors

Mount Victory
Sierra Linda-Mae Trout Human Resource with honors

Naugatuck, CT
Dana Lee Zupan Occupational Therapy Assistant

New Bremen
Kaitlyn Elizabeth Schwieterman Nursing
Brianna Alexis Arling Respiratory Care

New Carlisle
Emma Grace Ford Occupational Therapy Assistant with honors

Ohio City
Kylee Elizabeth Feasel Nursing
Ronald Dwaine Kimmey Concrete Technology with honors

Ottawa
Drake John Lammers Electronic Engineering Technology with honors
Bryan Nicholas Rosselit Nursing
Rachel Renee Camara Nursing
Emily Marie Escobedo Accounting with honors
Kylie Alexandria Gerdeman Radiographic Imaging with honors
Brenna M Karhoff Physical Therapist Assistant
William George Parkins III Network Security

Ottoville
Annie Renee Lindeman Nursing

Pandora
Brooke Juliann Kuhlman Early Childhood Education with honors
Kristen MiKayla Mullins Accounting with honors

Portland, IN
Mariah Danielle Rodriguez Occupational Therapy Assistant

Raymond
Austin Lee Mabery Business Administration with honors

Rockford
Jenna Renee Harner Nursing

Rootstown
Amanda Marie Savage Occupational Therapy Assistant

Rossford
Sarah Elizabeth Rysz Dental Hygiene

Roundhead
Seneca Denise Henkle Web/Computer Programming with honors

Rushsylvania
Ashley Wade Armstrong Business Administration

Russels Point
Kayleigh Nicole Heitkamp Occupational Therapy Assistant

Saint Henry
Kaitlyn Denise Clune Business Administration
Brandon Henry Dues Manufacturing Engineering Technology with honors

Saint Marys
Jena Marie Bair Accounting
Allison Jean Dodson Nursing
Alexandra Beverly Dunn Nursing
Riley Justine Grant Respiratory Care
Halie Katherine Kilgore Nursing
Jennifer Lynn Lauth Physical Therapist Assistant
Ethan Lyle Lininger Radiographic Imaging
Tyler Michael Nuss Mechanical Engineering Technology
Cassie Lynn Parsons Nursing
Victoria Logan Schwartz Medical Assisting
Adam Lee Wicker Mechanical Engineering Technology
Rachael Elizabeth Ziegenbusch Nursing

Sidney
Jordan William Rothermel Manufacturing Engineering Technology
Amanda K Bowsher Nursing
Kaitlin Ann Gillman Nursing
Ashli Jo Ike Occupational Therapy Assistant
Allison Grace Langenkamp Medical Administrative Assistant
Alyssa Joy Withrow Business Admin with honors

Spencerville
Christina Renee Daley Radiographic Imaging
Amanda K Gilroy Law Enforcement
Hailey Nicole Schwartz Associate of Science

Springfield
Christina Jean Lohnes Respiratory Care
Madaline Rose McCleary Occupational Therapy Assistant with honors

Urbana
Rebecca Marie Kitchen Occupational Therapy Assistant with honors

Van Buren
Tabitha Nicole Vandersall Dental Hygiene

Van Wert
Sierra Mae Blackmore Occupational Therapy Assistant
Hannah Danielle Mengerink Nursing with honors
Jessie Lynn Agler Occupational Therapy Assistant
Adam Michael Hoaglin Nursing
Alexandra Rose Leopold Nursing
Hannah Danielle Mengerink Nursing with honors
Ashley Kay Sully Respiratory Care with honors
Jared James Weiss Associate of Science

Versailles
Marisa Ann Turpen Dental Hygiene with honors

Wapakoneta
Brianne Nicole Herron Human Resource
Samuel Jacob Bowers Mechanical Engineering Technology with honors
Destinee Annie Kay Dailey-Thomas Nursing
Chance Scott Daisy Business Administration
Danielle Marie Golden Nursing
Kaley Marie Haag Corrections
Stephanie Jane Hardison Respiratory Care
Emily Claire Klopfenstein Nursing
Brianna Maree Lambert Nursing
Timothy Mykel Ranes Nursing
Kaitlynn Leigh Skinner Nursing

Waynesfield
Emily Alexis McKinnon Early Childhood Education
Sierra Ann Downing Medical Assisting
Levi Matthew Miller Law Enforcement

Zanesfield
Kallie Jean Louise Young Accounting with honors


Current track

Title

Artist