KMS Releases 3rd Quarter Principal’s, Merit and Honor Rolls

3rd Nine Weeks

Principal’s Roll (GPA 4.0)

7th Grade:

Luke Anderson, Austin Ashbrook, Tessa Baier, Rylee Benson, Avery Bridenstine, Kairi Brim, Tessa Burris, Austin Chen, Sienna Christie, Christopher Compton, JoLee Dawson, Dillon Dulin, Donnie Dunn, Marissa Fox, Emma Hougendobler, Cam Jesionowski, Korbin Johnston, Claire Kemmere, Kenzie Kugel, Sadie Larrabee, Morgan Lyons, Avery Miler, Mia Musser, Addison Mustain, Olivia Nolting, Quinn Reffner, Abigail Schmelzer. Alexis Shadley, Braylon Smith, Ruby Styer, Mykel Thrush, Brooke Vansky, Bob Wilkinson, Bill Wilkinson, Kenzie Williams, Jozie Winegardner.

8th Grade:

Dylan Barlow, Joel Bowman, Brynn Butler, Samuel Chen, Angel Forester, Alison Gerding, Kale House, Kinley Howe, Anthony Hunt, Kylie Hurt, Claire Ketcham, Susan McElroy, Emma Mulligan, Trent Rogers, Samantha Sturgeon, Brailyn Thacker, Haylee Wise, Lauren Woltz, Ethan Yoder.

Merit Roll (GPA 3.5-3.9)

7th Grade:

Arianna Alejo, Taylor Arthur, Ethan Ashbrook, Taylor Barlow, Kaven Blair, Samantha Blue, Gavin Boyle, Haelynn Brown, Keegan Burton, Lilly Carmean, Gabbreella Cole, Ty Coomes, Anna Coon, Trenton Delong, Ben Dilts, Wyatt Duncan, Trinity Fink, Hannah Fox, Kami Gay, Michael Green, Ellie Hammonds, Leah Harder, Macee Heckathorn, Maddison Helton, Brendon Hooe, Cailyn Hopkins, Jenalyn Johnson, Owen Kauble, Lydia Lambert, JJ Manns, Brianna McGinnis, Tessa McMillion, Dawson Miller, Lacey Nickles, Gracelyn Pack, Amber Smith, Ashlynn Spangler, Kelton Spearman, Kinze Sprang, Alexis White, Lucy Whitmer.

8th Grade:

Jayden Bostelman, Hailey Burris, Kelsey Bushong, Delaney Buxton, Bethany Cameron, Garrett Campbell, Aaliyah Clark, TJ Edwards, Malia Fowler, Dakota Freshcorn, Adrienne Frey, Mya Good, Bella Hoffman, Adam Hopkins, Eli Kauble, Sean Kuhlman, Reese Levering, Grace Lodge, Aiden MacKenzie, Drayton Palmer, Gavin Payne, Emily Pees, Chloe Pleasant, Kira Ray, Ben Sams, Tim Wilkinson, Carl Woodruff.

Honor Roll (GPA 3.0-3.4)

7th Grade:

Kami Bays, Lucas Bopp, Kyle Bostater, May Burd, Sean Davis, Yuridia Delapaz, Carson Delong, Rylie Duncan, Finn Evans, Reign Farley, Samuel Gallant, Julian Gallegos, Austen Gerlach, Laylah Helton, Addison Herzog, Grady Kleman, Aubrey Mendenhall, Sandy Shepherd, Allison Watkins, Destiny Whitmore, Jessica Wood.

8th Grade:

Ivy Blair, Adam Coffman, Cohan Cook, MJ Coulson-Harper, Hannah Criswell, Caitlin Defibaugh, Gage DeLong, Landen Elliott, Mackenzie Fry, Kinsley Furr, Shayla Hamilton, Carter Heydinger, Sara Horner, Colby Howard, Alex Humphries, Wyatte Melvin, Anthony Phipps, Trinity Preston, Ethan Rall, Autin Rosencrance, Kyle Thrush.