KMS Releases Principal’s, Merit and Honor Roll Lists

1st Quarter Principal’s Roll (4.0 GPA)

7th Grade:

Luke Anderson, Taylor Arthur, Rylee Benson, Avery Bridenstine, Kairi Brim, Austin Chen, Sienna Christie, JoLee Dawson, Donnie Dunn, Marissa Fox, Leah Harder, Laylah Helton, Emma Hougendobler, Cam Jesionowski, Korbin Johnston, Claire Kemmere, Sadie Larrabee, Morgan Lyons, Avery Miller, Mia Musser, Addison Mustain, Quinn Reffner, Abigail Schmelzer, Alexis Shadley, Braylon Smith, Kelton Spearman, Ruby Styer, Mykel Thrush, Brooke Vansky, Alexis White, Lucy Whitmer, Bill Wilkinson.

8th Grade:

Spencer Anglemyer, Dylan Barlow, Joel Bowman, Brynn Butler, Samuel Chen, Aaliyah Clark, Caitlin Defibaugh, TJ Edwards, Angel Forester, Alison Gerding, Mya Good, Bella Hoffman, Kale House, Kinley Howe, Anthony Hunt, Kylie Hurt, Claire Ketcham, Sean Kuhlman, Grace Lodge, Aiden MacKenzie, Suzie McElroy, Emma Mulligan, Gavin Payne, Emily Pees, Trent Rogers, Samantha Sturgeon, Brailyn Thacker, Haylee Wise, Lauren Woltz, Ethan Yoder.

1st Quarter Merit Roll (3.5-3.9 GPA)

7th Grade:

Austin Ashbrook, Ethan Ashbrook, Tessa Baier, Taylor Barlow, Samantha Blue, Haelynn Brown, May Burd, Tessa Burris, Gabbreella Cole, Ty Coomes, Karson Davis, Yuridia Delapaz, Ben Dilts, Dillon Dulin, Kami Gay, Ellie Hammonds, Jesse Harrison, Macee Heckathorn, Maddison Helton, Cailyn Hopkins, Jenalyn Johnson, Grady Kleman, Kenzie Kugel, JJ Manns. Tessa McMillon, Aubrey Mendenhall, Dawson Miller, Gracelyn Pack, Sandy Shepherd, Ashlynn Spangler, Kinze Sprang, Riley Totten, Bob Wilkinson, Kenzie Williams, Jozie Winegardner, Jessica Wood.

8th Grade:

Ivy Blair, Arden Blum, Jayden Bostelman, Kelsey Bressler, Troy Brown, Hailey Burris, Kelsey Bushong, Delaney Buxton, Bethany Cameron, Garrett Campbell, Cohan Cook, MJ Coulson-Harper, Hannah Criswell, Gage Delong, Gracie Dunn, Malia Fowler, Dakota Freshcorn, Adrienne Frey, Kinsley Furr, Shayla Hamilton, Carter Heydinger, Adam Hopkins, Sara Horner, Alexandra Humphries, Eli Kauble, Luke Leffler, Reese Levering, Drayton Palmer, Anthony Phipps, Chloe Pleasant, Trinity Preston, Ethan Rall, Kira Ray, Austin Rosencrance, Ben Sams, Elly Saylor, Sam Taylor, Tim Wilkinson, Carl Woodruff, Westyn Youngs.

1st Quarter Honor Roll (3.0-3.4 GPA)

7th Grade:

Arianna Alejo, Carson Bash, Gracie Black, Kaven Blair, Kyla Bostater, Gavin Boyle, Zach Burroughs, Lilly Carmean, Daylen Cole, Danny Combs, Anna Coon, Sean Davis, Carson Delong, Trenton Delong, Wyatt Duncan, Finn Evans, Trinity Fink, Kyra Fleming, Rebecca Fox, Taylor Furr, Austen Gerlach, Michael Green, Addison Herzog, Ethen Hewett, Brendon Hooe, Destiney Hughes, Owen Kauble, Brianna McGinnis, Lacey Nickles, Kai Reed, Lane Richardson, Amber Smith, Lance Thacker, Allison Watkins.

8th Grade:

Jerin Baker, Jacob Boyer, Hailey Conley, Tessa Dunahue, Landen Elliott, Carlos Herrera, Colby Howard, Olivia Keel, Seth Leffler, Caitlyn Mabrey, Jalon Manns, Kyelene McKean, Wyatte Melvin, Jace Miller, Jennifer Morris, JD Mullins, Olivia Oldham, Aiden Shanks, Kade Smith, Gracey Steele, Kyle Thrush, Tilor Watkins.