Ohio Hi-Point Announces Fourth Quarter Superintendent’s List, Honor Roll

BELLEFONTAINE, Ohio – Ohio Hi-Point Career Center recently announced the career center’s Superintendent’s List, Honor Roll and half-day Honor Roll for the fourth nine weeks.

To be eligible for the Superintendent’s List students must receive all A’s, while Honor Roll students must receive letter grades of B or better.

The Superintendent’s List recipients are as follows:

Bellefontaine High School
Dashae Rogan, Rebecca Wampler

Benjamin Logan High School
Kiarra Coats, Garrett Horsley, Kayla Snyder

Graham High School
Adrian Blanken, Houston Eubanks, Hallie Johnson

Indian Lake High School
Trenton Devine, Landon Jacobs, Elizabeth Kerns, Caden Paavola, Britney Pond, Jonathan Ward

Kenton High School
Bradley Osborn

Marysville High School
Matthew Carnes, Cassandra Duran, Agatha Livingston, Jewelyanna Livingston, Stephanie Marshall, Cheyenne Muncy, Kayleigh Pennington, Stacy Stinemetz, Olivia Thallman, Andrew VanHoose

Mechanicsburg High School
Baylie Allen, Riley Dillinger, Evan Huemmer, Colton Mays

North Union High School
Mallory Case

Riverside High School
Xienna Café, Scott Wilkinson

Triad High School
Mason Dellinger, Jacob Hill, Hailey Moore

Upper Scioto Valley High School
Hannah Brant, Alexa Lowry

Urbana High School
Ben Bauer, Evan Botkin, Lily Cooksey, Ethan Edwards, Madelene Johnson, Haylee Jordan, Hannah Louck, Charles White

West Liberty-Salem High School
Jaylen Huston, Emily Elser

The following students achieved Honor Roll:

Bellefontaine High School
Kylie Keehn, Desmond Mundy, Victoria Parthemore, Chloe Peters, Meghan Pooler, Mason Stevenson

Benjamin Logan High School
Noah Boots, Summer Dow, Emily Folk, Cori Grimes, Charles Kuch, Chase McKinney, Kolton Parker, Michaela Shaw, Kerstin Smith, Elizabeth Wohlgamuth, Larry Yoakam

Graham High School
Donna Cupps, Baylee Evans, Alexis Garver, Sky Griffith, Jade Maloney, Dylan Reed

Indian Lake High School
Lori Burden, Hayden Conley, Octavia Cooper, Peyton Farley, Daisy Golden, Rylee Halterman, Anna-Marie Harford, Wyatt Long, Wyatt Maine, Mary Rose, Trevor VanHoose

Kenton High School
Megan Cozad, Hanna Donegan, Andrea Hudson, Jocelyn Risner

Marysville High School
Harley Adkins, Kaylene Baschnagel, Kylie Bowersmith, Madilynn Cantrell, Dalton Combs, Molly Downey, Madison Feucht, Grant Hoffman, Jessica Hughes, Gary Markin, Alyssa Miller, Kevin Reef, Summer Smith

Mechanicsburg High School
Madison Boggs, Samuel Carter, Trent Gaus, Evan Huemmer, Trenton Huemmer, Donna Merritt, Johnathan Riley, Sabrina Wolford

Ridgemont High School
Aubree Critchfield, Shelby Mullins

Riverside High School
Wyatt Auflick, Madison Bell, Samantha Neeley

Triad High School
Dawson Dellinger, William Fogle, Hannah Grissom, Matthew McConnell, Skylah Plank, Mercedes Smith, Ashley Welsh

Upper Scioto Valley High School
Emily Boedicker, Wyatt Decker, James Lee, Jeffrey Parkins, Timothy Rudasill, Grant Smith

Urbana High School
Kolin Bowdle, Ashlyn Hall, Blake Hatzer, Shaina Huffman, McKenzie King, Krish Patel, Jasmine Powell, Shawn Stump, Nathan Wright

Waynesfield-Goshen High School
Arlissa Johnson, Kaytlyn Kuhn, Cole Lambert

West Liberty-Salem High School
Matthew Schuster, Nicole Watkins

The following students achieved Half-Day Honor Roll:

Bellefontaine High School
Abigail Bailey, Dharma Baker, David Bruce, Hannah Burnside, Nikolas Feasel, Simon Hughes, Keondre Johnson, Madison Kiefer, Na Lin, Payten Nott, Madison Payne, Alaina Robb, Drake Robinson, Ian Salyer, Cade Stachler, Barbara Stein, Ian Stevens, Brianna Workman

Benjamin Logan High School
Christian Blumenschein, Joselyn Herzog, Payton Hunt, Kirsten Miller, Leanna Oliver, Julie-Ann Shirk, Isaiah Taylor

Graham
Lantz Close

Homeschooled
Andrea Eckstein, Ladson Mathews, Joshua Starnes

Kenton High School
Jacob Phipps

Marysville High School
Jacob Arnold

Mechanicsburg High School
Alexander Millet

West Liberty-Salem High School
Logan Boling, Tory Pawelko