Ohio Hi-Point Announces Third Quarter Superintendent’s List, Honor Roll

Written on March 25, 2019

BELLEFONTAINE, Ohio –Ohio Hi-Point Career Center recently announced the career center’s Superintendent’s List, Honor Roll and half-day Honor Roll for the third nine weeks.

To be eligible for the Superintendent’s List students must receive all A’s, while Honor Roll students must receive letter grades of B or better.

The Superintendent’s List recipients are as follows:

Bellefontaine High School
Dashae Rogan, Rebecca Wampler, Brianna Workman

Benjamin Logan High School
Kiarra Coats, Summer Dow, Abbigail Hamilton, Garrett Horsley

Graham High School
Adrian Blanken, Cortney Floyd, Hallie Johnson

Indian Lake High School
Trenton Devine, Rylee Halterman, Anna-Marie Harford, Landon Jacobs, Trevor VanHoose, Jonathan Ward

Marysville High School
Harley Adkins, Cassandra Duran, Agatha Livingston, Jewelyanna Livingston, Stephanie Marshall, Cheyenne Muncy, Olivia Thallman

Mechanicsburg High School
Baylie Allen, Brock Bennett, Colton Mays

North Union High School
Mallory Case

Riverside High School
Xienna Café, Samantha Neeley, Scott Wilkinson

Triad High School
Mason Dellinger, Matthew McConnell, Hailey Moore

Upper Scioto Valley High School
Hannah Brant, Alexa Lowry

Urbana High School
Evan Botkin, Ethan Edwards, Shaina Huffman, Madelene Johnson, Krish Patel, Shawn Stump, Charles White, Danean Willson

Waynesfield-Goshen High School
Kaytlyn Kuhn

West Liberty-Salem High School
Jaylen Huston, Emily Elser, Alexis Eshelman, Nicole Watkins

The following students achieved Honor Roll:

Bellefontaine High School
Brittney Buffkin, Rachel Chamberlin, Joseph Eckhoff, Sydney Johnson, Kylie Keehn, Lily Miele, Desmond Mundy, AnnaMarie Nance, Victoria Parthemore, Chloe Peters, Meghan Pooler, Morgan Smith, Jensen Stahler

Benjamin Logan High School
Noah Boots, Alissa Durfor, Cori Grimes, Jazlyn Logsdon, Chase McKinney, Kolton Parker, Camille Rosebrook-Clark, Michaela Shaw, Kerstin Smith, Kayla Snyder, David Watkins, Elizabeth Wohlgamuth

Graham High School
Donna Cupps, Gabrielle Fisher, Alexis Garver, Sky Griffith, Jade Maloney, Iris Wright

Indian Lake High School
Gavin Amspaugh, Hayden Conley, Peyton Farley, Sierra Kerns, Taylor Mackesy Caden Paavola, Britney Pond, Ashten Richards

Kenton High School
Kristyn Bushong, Andrew Getz, Bradley Osborn, Jocelyn Risner

Marysville High School
Dalton Combs, Molly Downey, Grant Hoffman, Kay Houser, Jessica Hughes, Alyssa Miller, Kayleigh Pennington, Summer Smith, Andrew VanHoose

Mechanicsburg High School
Madison Boggs, Riley Dillinger, Trent Gaus, RJ Grider, Evan Huemmer, Trenton Huemmer, Frank Magyar, Johnathan Riley, Aubrey Schaffner, Sabrina Wolford

Ridgemont High School
Aubree Critchfield, Shelby Mullins

Riverside High School
Wyatt Auflick

Triad High School
Dawson Dellinger, William Fogle, Hannah Grissom, Jacob Hill, Skylah Plank

Upper Scioto Valley High School
Emily Boedicker, Tony Christon, Neal Compton, James Goodin, Liam Preston, Kyleigh Swank

Urbana High School
Steven Baer, Kolin Bowdle, Lily Cooksey, Elaine Crabill, Ashlyn Hall, Haylee Jordan, McKenzie King, Brandon Segovia

Waynesfield-Goshen High School
Angel Banning, Hannah Hendrickson, Arlissa Johnson, Cole Lambert, Ashley Werling

West Liberty-Salem High School
Matthew Schuster

The following students achieved Half-Day Honor Roll:

Bellefontaine High School
Abigail Bailey, Dharma Baker, David Bruce, Nikolas Feasel, Drew Grumbling, Keondre Johnson, Madison Kiefer, Na Lin, Payten Nott, Madison Payne, Alaina Robb, Drake Robinson, Ian Salyer, Corbin Sexton, Cade Stachler, Barbara Stein, Ian Stevens

Benjamin Logan High School
Christian Blumenschein, Joselyn Herzog, Payton Hunt, Kyle Linebaugh, Tyler Nicholas, Leanna Oliver, Julie-Ann Shirk, Jacob Smith, Isaiah Taylor

Buckeye Online School
Lantz Close

Calvary Christian
Naomi Cook

Homeschooled
Andrea Eckstein, Ladson Mathews


Current track

Title

Artist